Site icon Медіа Інформаційний Гід

Рада Безпеки ООН ухвалила запропоновану США нейтральну резолюцію щодо війни в Україні: що означає це рішення та чому Росія проголосувала «за»

Рада Безпеки ООН ухвалила запропоновану США нейтральну резолюцію щодо війни в Україні: що означає це рішення та чому Росія проголосувала «за»

Рада Безпеки ООН ухвалила запропоновану США нейтральну резолюцію щодо війни в Україні: що означає це рішення та чому Росія проголосувала «за». Джерело: РБК-УКРАЇНА.

Рада Безпеки ООН ухвалила запропоновану США резолюцію щодо війни в Україні. Документ не містить прямих звинувачень на адресу Росії, а також не використовує терміни «агресор» чи «вторгнення». Формулювання залишилися нейтральними, що дозволило уникнути дипломатичних суперечностей між державами-членами, пише MigNews з посиланням на джерело BILD.

Як проголосували країни-члени Радбезу

Рішення підтримали 10 країн:

П’ять країн – Велика Британія, Франція, Греція, Словенія та Данія – утрималися від голосування.

Росія підтримала резолюцію після того, як її спроби внести зміни до тексту зазнали невдачі. Також вона наклала вето на європейські ініціативи щодо включення пунктів із підтримкою України.

Чому Росія проголосувала «за»?

Головна причина підтримки Росією резолюції полягає в тому, що текст документа не містить прямих звинувачень у її бік та не визнає її агресором. Це дозволило Москві представити ухвалення резолюції як дипломатичний успіх та уникнути чергової критики в міжнародних структурах.

Окрім того, підтримка цього документа дозволяє РФ продемонструвати «конструктивну» позицію в Радбезі ООН, водночас блокуючи ініціативи, які могли б сприяти більш чітким формулюванням щодо російської відповідальності за війну.

Які умови ухвалення резолюції?

Для прийняття резолюції в Радбезі ООН потрібно щонайменше дев’ять голосів «за» та відсутність вето з боку п’яти постійних членів: США, Великобританії, Франції, Китаю та Росії.

Реакція Генеральної Асамблеї ООН

Тим часом Генеральна Асамблея ООН ухвалила дві резолюції, ініційовані Україною разом з Євросоюзом та США:

  1. Перша резолюція містить пряму критику дій Росії та заклик до негайного виведення її військ з України.
  2. Друга резолюція, запропонована США, не містить формулювань щодо засудження російської агресії.

Таким чином, голосування в ООН засвідчило розбіжності у підходах до формулювання міжнародної позиції щодо війни в Україні.

Нагадаємо, що раніше ООН розкритикували мобілізацію а Україні.

Вийти з мобільної версії сайту