Мюнхенська конференція з безпеки (MSC) — одна з найвпливовіших міжнародних платформ для обговорення ключових викликів глобальної безпеки та зовнішньої політики. Щороку тут аналізують найактуальніші загрози, від змін клімату до збройних конфліктів, пише MigNews з посиланням на джерело Novynylive.
Попри статус авторитетного аналітичного майданчика, конференція не ухвалює міжурядові резолюції та не публікує підсумкових документів. Втім, саме тут нерідко формуються ідеї, які згодом впливають на світову політику.
Історія MSC: як все починалося?
Перша Мюнхенська конференція відбулася ще у 1963 році. Спочатку вона була закритим форумом, де військові й політичні лідери країн НАТО, аналітики та представники ЗМІ обговорювали безпекові питання.
З початку 1990-х років склад учасників значно розширився: до MSC приєдналися представники України, Росії, держав Східної Європи, Китаю, Індії та Японії. Однак після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну російські офіційні делегації більше не запрошують.
Головні теми MSC 2025
Цьогорічна конференція стане 61-ю за рахунком. Основними питаннями будуть війна в Україні та вплив на світову політику зміни влади у США. Очікується, що у дискусіях можуть з’явитися перші обриси можливого мирного плану щодо припинення російської агресії.
Також на порядку денному стоятимуть питання безпеки в Європі, посилення трансатлантичного партнерства, протидії кібератакам та викликів, пов’язаних із зростанням впливу Китаю.
Хто керує MSC?
З 2022 року головою конференції є німецький дипломат Крістоф Гойсґен. Очікувалося, що після завершення заходу його змінить колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Однак через запрошення очолити міністерство фінансів Норвегії, Столтенберг відтермінував своє призначення.
На час перехідного періоду організацію MSC очолюватимуть його заступники Бенедикт Франке та Райнер Рудольф.
Хто братиме участь у MSC 2025?
У конференції візьмуть участь понад 60 глав держав і урядів, а також понад 100 міністрів.
Основні делегації:
- Україну представить президент Володимир Зеленський.
- США представлятимуть віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та спецпредставник США з питань України та Росії Кіт Келлог. Дональд Трамп особисто на заході не з’явиться.
- Російська Федерація офіційних представників не матиме, проте запрошені опозиційні політики та представники громадянського суспільства, як з РФ, так і з-за кордону.
MSC 2025 обіцяє стати однією з найважливіших подій у сфері міжнародної безпеки, де можуть пролунати ключові сигнали щодо майбутнього Європи та світу.
Нагадаємо, що у НАТО мають намір запропонувати компроміс Трампу щодо Гренландії.