Site icon Медіа Інформаційний Гід

Нокаут за 4 секунди та 135 тисяч глядачів на поєдинку: 5 цікавих фактів про бокс

Нокаут за 4 секунди та 135 тисяч глядачів на поєдинку: 5 цікавих фактів про бокс

Нокаут за 4 секунди та 135 тисяч глядачів на поєдинку: 5 цікавих фактів про бокс

Бокс, безумовно, є одним з найпопулярніших видів спорту у світі, а в Україні це беззаперечний номер два після футболу. Новини боксу щоденно читає та переглядає величезна кількість вболівальників, тож інтерес до нього серед наших співвітчизників традиційно залишається дуже високим.

Однак чи багато знають українці про улюблений вид спорту? Пропонуємо до вашої уваги добірку з пʼяти цікавих фактів про бокс.

Найшвидший нокаут

18 листопада 2017 року в Белфасті був зафіксований найшвидший нокаут в історії боксу у поєдинках за світовий чемпіонський титул серед професіоналів.

Чемпіон світу за версією WBO у найлегшій вазі з Південної Африки Золані Тете успішно захистив свій титул у двобої проти співвітчизника Сібонісо Ґоньї, нокаутувавши його вже на 11-й секунді бою.

Якщо брати до уваги жіночий бокс, то там траплявся випадок й швидшого нокауту. Американська боксерка Сеньєса Естрада, яка у 2016 році уклала контракт з промоутерською компанією братів Кличків К2, у 28-річному віці здобула перемогу нокаутом за 7 секунд у поєдинку проти Міранди Адкінс на боксерському вечорі від промоушену DAZN. З початком бою непереможна Естрада одразу підійшла до суперниці та серією сильних ударів в обличчя миттєво відправила її в нокаут.

Найкоротший бій

Якщо згадувати й аматорський бокс, то тут траплялися бої, які завершувалися ще швидше.  За даними Книги рекордів Гіннеса, найшвидший нокаут в історії аматорського боксу був зафіксований ще у 1947 році на турнірі «Золоті рукавички» в Міннеаполісі, штат Міннесота, США. Майк Коллінз нокаутував Пата Браунсона лише через 4 секунди після стартового гонга.

Рекорд за кількістю глядачів на трибунах

Наступний рекорд також було побито ще у першій половині минулого століття.  Поєдинок між Тоні Зейлом і Біллі Прайором, який відбувся 16 серпня 1941 року, зібрав аудиторію в 135 132 глядачі. Зейл здобув перемогу нокаутом у дев’ятому раунді, а вже через три місяці зустрівся з Джорджем Абрамсом. Перемігши його за рішенням суддів, Зейл завоював титул чемпіона світу.

Рекорд тривалості володіння титулом обʼєднаного чемпіона

А найдовше утримувати у своїх руках одразу кілька чемпіонських поясів вдавалося нашому Володимиру Кличку. У 2008 році він об’єднав чемпіонські пояси за версіями WBA, WBO та IBF в поєдинку проти росіянина Султана Ібрагімова, який відбувся в США. Хоча бій не можна було назвати ані видовищним, ані особливо захопливим, це стало першим об’єднанням титулів у важкій вазі з 1999 року.

Свої титули Кличко-молодший втратив лише через сім років, коли поступився Тайсону Ф’юрі, що фактично стало завершенням його видатної кар’єри.

Непереможні чемпіони світу

Кілька років тому британська група телеканалів BT Sport створила рейтинг з 15 боксерів, які стали чемпіонами світу і завершили свою професійну кар’єру без поразок.

До цього списку увійшли такі боксери як, Джек Макколіф, Террі Марш, Пічіт Сітбангпрачан, Кім Джі Вон, Едвін Валеро, Джиммі Баррі, Дмитро Пиріг, Роккі Марчіано, Свен Оттке, Рікардо Лопес, Міхай Леу, Джо Кальзаге, Гаррі Саймон, Андре Уорд та Флойд Мейвезер.

Серед українців приєднатися до цього рейтингу теоретично може Олександр Усик, який досі не зазнав на професійному рингу жодної поразки, та вже 21 грудня знову поміряється силами з Тайсоном Фʼюрі.

Вийти з мобільної версії сайту