У Мережі є тисячі порад, як прати ті чи інші речі. Наприклад, деякі люди запевняють, що замочування речей у молоці допомагає повернути їм втрачений колір. Про це повідомляє MigNews з посиланням на інформагентство «Пушкінська». Іншою часто проблемою є неправильне прання білих речей. Білий одяг – це магніт для плям. Пролита їжа і напої, піт і макіяж можуть повністю зіпсувати ваше вбрання. На жаль, багато хто просто не знає, за якої температури слід прати білі речі.
Але ж це – перше, що потрібно враховувати в цій справі. На щастя, ми дізналися головні секрети в догляді за білим одягом і поспішаємо ними з вами поділитися.
Чому температура має значення під час прання?
Різні температури води мають різний вплив на білизну. Наприклад, високі температури ефективно видаляють плями, дезінфікують і вбивають бактерії. З іншого боку, вони можуть викликати усадку і пошкодити делікатні тканини. Низькі температури безпечніші для тканин, але менш ефективні при видаленні плям.
«Що гарячіша вода, то краще очищення. Тому прання в найгарячішій воді (і використання хорошого прального порошку та відповідної добавки для прання) справді допомагає зберегти білий одяг і текстиль чистими, білими і яскравими», – каже Мері Гальярді, експертка з чищення Clorox.
Якщо ви перете білі речі в холодній воді і вони виглядають брудними, вона радить спробувати теплішу воду. «Найімовірнішим недоліком підвищення температури прання буде усадка, яку іноді можна зменшити, якщо сушити речі на повітрі, а не в машинці», – додає Гальярді.
За якої температури слід прати білі речі?
«Більшість повсякденних білих речей можна прати в теплій воді, щоб забезпечити ефективне очищення та зберегти цілісність одягу», – каже експертка з догляду за тканинами Венді Саладига. Однак «важливо завжди звірятися з ярликом з догляду перед пранням. Що стосується температури, дотримуйтесь інструкцій з догляду та періть речі з високим рівнем забруднення в найтеплішій воді».
Точний температурний режим залежить від типу тканини, плями та інструкції з догляду. Але ось кілька загальних правил:
- Гаряча вода (понад 54°C) ідеально підходить для простирадл, рушників, спідньої білизни і сильно забрудненого одягу. Проте, високий ризик усадки і пошкодження бавовни та делікатних тканин.
- Тепла вода (32-43°) більше підходить для бавовни і синтетики.
- Холодна вода (15-26°) найкраще підходить для делікатного одягу, такого як панчішно-шкарпеткові вироби та змішані тканини, схильні до усадки або вицвітання.
Більшість волокон (бавовна, льон, поліестер, нейлон, акрил, спандекс) витримують звичайну температуру гарячої води (50°C). Але вовняні та шовкові речі обов’язково періть у холодній воді, якщо вони підлягають машинному пранню.
Деякі речі, можливо, доведеться прати вручну або розкладати для сушіння, щоб запобігти їхньому пошкодженню. Оскільки холодна вода менш ефективно видаляє більшість плям, для досягнення найкращих результатів попередньо обробіть сильно забруднені речі мийним засобом на основі ензимів. Для видалення плям, що в’їлися, зверніться до хімчистки, щоб домогтися найкращих результатів на делікатних тканинах.
Найкращі методи прання білого одягу
Ярлик з догляду – найкраще керівництво з прання білого одягу. За словами власниці компанії Lubertex International Гайді Любер, «волокна 100% бавовни найкраще прати в теплій воді і в теплій сушарці». Бавовна, змішана з поліестером, може витримати вищу температуру. Однак їм це не потрібно». Коли справа доходить до прання, найкраща порада, яку я можу дати, – це використовувати холодну або теплу воду і середнє нагрівання протягом усього процесу».
Білу постільну білизну, рушники, простирадла та шкарпетки зазвичай витримують гарячу воду для глибшого очищення. Однак надмірне нагрівання може призвести до того, що білизна втратить свою структуру і стане крихкою. Тому, перш ніж використовувати гарячу воду, завжди перевіряйте ярлик з догляду.
Білі синтетичні тканини, такі як нейлон, поліестер і спандекс, можуть бути стійкі до плям. Це означає, що вам слід більше турбуватися про усадку, ніж про довготривалу зміну кольору. Ці речі можуть бути чутливі до високої температури. Тому вам достатньо води кімнатної температури або холодної. Остерігайтеся сильного нагріву в сушарці, оскільки він може пошкодити тканину.
Тепла вода також ідеально підходить для прання білих речей із віскози або джинсової тканини, а також одягу, позначеного знаком постійного преса.
За якої температури слід прати білі речі: інші поради щодо догляду за білим одягом
«Дуже важливо відокремлювати кольорові речі від білих, щоб уникнути передачі кольору. Щоб зберегти яскравість білого одягу, періть тільки білі речі», – стверджує Саладига. «Фарба, що відпирається з кольорових тканин, може потрапити на білий одяг».
Крім того, розділяйте білу білизну за типом тканини. Білі бавовняні рушники вимагають іншого догляду і температури води, ніж білі джинси. Тож будьте готові до того, що вам доведеться підбирати і прати меншу кількість речей.
Попередньо обробляйте плями перед пранням. Також розумно використовуйте розбавлений відбілювач. Для невеликих плям протирання ватним тампоном з розведеним відбілювачем може стати простим і ефективним рішенням.
І останнє: сушіть білий одяг на повітрі, якщо це можливо. Сонячні ультрафіолетові промені допоможуть відбілити тканину.
Пропонуємо також дізнатися, які речі потрібно завжди прати навиворіт. Ви навряд чи це робили…