Медіа Інформаційний Гід

Які рослини потрібно перенести в будинок на зиму? ТОП-6

Експерти з рослин кажуть, що цілком розумно заносити вуличні рослини на зиму в приміщення, але при цьому потрібно бути розбірливим у виборі рослин, Джерело: pexels.com

У житті кожного любителя рослин настає момент, коли ви замислюєтеся над тим, які рослини потрібно перенести в будинок на зиму. Однорічники, наприклад, генетично запрограмовані на те, щоб цвісти і вмирати протягом одного вегетаційного сезону, каже Юлія Омельченко, експертка з ботаніки в додатку Plantum. «Якщо ви занесете однорічник у горщику на зиму, він закінчить цвітіння, виробить насіння і помре, завершивши свій життєвий цикл». Іншими словами, це не має сенсу. Те ж саме стосується і дворічників, каже Ерік Престон, майстер-садівник і ландшафтний дизайнер освітнього сайту TeachMe.To. «Дворічник цвіте не більше двох разів або два роки, а потім помирає. І все».

Натомість краще зупинитися на нестійких до морозів багаторічниках, «оскільки вони погано переносять морози», – каже Омельченко. Але перш ніж перетягувати всі рослини у вітальню, варто врахувати ще кілька факторів. MigNews поділиться найкращими порадами.

Що потрібно враховувати при занесенні рослин у приміщення

Від того, де ви живете і наскільки холодні у вас зими, багато в чому залежить, чи варто заносити рослини в приміщення і які рослини будуть там процвітати. Очевидно, що, якщо ви живете в місці з цілорічною теплою температурою, ваші рослини будуть щасливі на вулиці. Але люди, які живуть у районах з помірними і суворими зимами, захочуть пересадити свої рослини на нове місце, каже Омельченко. «Якщо температура часто опускається нижче нуля, чутливі до морозів рослини не зможуть вижити на вулиці».

Якщо ви живете там, де холодно, взимку, вам слід занести вразливі рослини в будинок до настання перших заморозків. Занісши рослини в будинок, постарайтеся максимально імітувати їхнє проживання на відкритому повітрі. «Підвіконня, що виходять на південь, ідеально підходять для світлолюбних рослин, оскільки вони отримують найбільше сонячного світла протягом дня», – каже Омельченко. «Але ви також повинні пам’ятати про рослини, які віддають перевагу більш прохолодним і затіненим місцям».

Знання цих деталей про ваші рослини допоможе їм процвітати в новому приміщенні, каже старший директор з об’єктів і стратегічних ініціатив у Ботанічному саду Сан-Дієго Бренді Ейде.

Які рослини потрібно перенести в будинок на зиму: трави

Наприклад, базилік, розмарин, шніт-цибуля і м’ята. Якщо ваші трави вже ростуть у горщиках, ви можете занести в будинок весь горщик. Якщо ні, то обов’язково пересадіть трави в горщик, досить великий, щоб вмістити кореневу систему і додатковий ґрунт.

Бегонії, герані та колеуси

Однорічні рослини в горщиках, такі як бегонії, пеларгонії та колеуси, зазвичай добре ростуть у приміщенні, каже експертка з садівництва Донна Лейтнер.

Які рослини потрібно перенести в будинок на зиму: папороті

Які рослини потрібно перенести в будинок на зиму? ТОП-6
Папороті повинні зимувати всередині будинку, а не зовні, Джерело: pexels.com

Тропічні рослини, такі як гібіскус і папороть, потребують тепла і вологості. Тому вони зазвичай добре себе почувають у приміщенні.

Цитрусові дерева в горщиках

Цитрусові дерева в горщиках, такі як лимон, лайм і апельсин, дуже чутливі до низьких температур. Мороз може не тільки пошкодити їхні плоди і квіти, а й погубити все дерево, каже Омельченко. Перенесення їх у приміщення допоможе їм зберегти здоровий ріст.

Які рослини потрібно перенести в будинок на зиму: кактуси і сукуленти

Ці рослини відомі тим, що виживають у суворих умовах. Але у них є одна слабкість – мороз. Занесіть їх у приміщення, і вони перейдуть у період спокою, поки температура знову не потеплішає.

Канна

Якщо ви вважаєте себе більш досвідченим садівником, висадка лілій канна на сезон – це варіант, але він може вимагати від вас трохи більше роботи. В іншому разі низькі температури зруйнують кореневу систему цих квітів, а отже, наступного сезону вони вже не з’являться.

Не лякайтеся, якщо ваші рослини раптом трохи зів’яли

Якщо ви помітили, що ваші рослини стали коричневими або поникли після того, як ви занесли їх у будинок, не хвилюйтеся. Рослинам потрібно звикнути до кімнатних умов, каже Омельченко. «Різкі перепади світла, температури і вологості можуть викликати пожовтіння, опадання листя та інші ознаки стресу».

За її словами, ви можете допомогти своїм рослинам акліматизуватися до кімнатних умов, заносячи їх у приміщення на кілька годин щодня протягом тижня або двох. В іншому, якщо ви забезпечите рослинам необхідне сонячне світло і воду, а також, можливо, колискову чи дві – це все, що потрібно, щоб зберегти вашу флору ще на один сезон.

А ви знали, що ніколи не можна садити поруч із кінзою? У це важко повірити, але мова піде про цю рослину.

Вийти з мобільної версії сайту