Сьогодні, 24 січня, за православним календарем вшановується пам’ять святої преподобної Ксенії Римлянки, пише MigNews. Ксенія жила у IV столітті в Римі, належала до знатної та заможної родини. Її чоловік займав посаду чиновника, і їхнє життя було забезпеченим та безтурботним. Однак після смерті чоловіка Ксенія вирішила кардинально змінити своє життя: вона відмовилася від земних благ, роздала майно нужденним та присвятила себе служінню Богу. Вступивши до монастиря, Ксенія прийняла чернецтво.
Все своє життя свята Ксенія провела у молитві, покаянні та допомозі нужденним. Вона стала прикладом смирення й щирої молитви для багатьох. Люди зверталися до неї за підтримкою та зціленням, адже вона славилася як чудотвориця. Особливу увагу Ксенія приділяла хворим і бездомним, демонструючи велику самовідданість у служінні ближньому.
Після багатьох років духовного подвигу Ксенія упокоїлася у Господі. Згодом вона була канонізована як свята, і сьогодні її пам’ять вшановується в різних християнських традиціях.
Народні прикмети на 24 січня
- Якщо тварини сидять у сховку та не хочуть виходити на вулицю — до сильного морозу.
- Швидкий рух хмар на небі вказує на наближення хуртовини.
- Ясна й сонячна погода цього дня обіцяє ранню, але холодну весну.
Чого не можна робити 24 січня
У цей день варто уникати нехтування гігієною. Не можна ходити з брудним тілом чи головою, адже, за повір’ям, це може призвести до серйозних хвороб. Також не рекомендується стригти нігті, оскільки, згідно з прикметами, це може спричинити фінансові труднощі на кілька місяців.
Що можна робити цього дня
24 січня вважали серединою зими. У давнину в цей день селяни перевіряли запаси зерна та інших продуктів, щоб упевнитися, що їх вистачить до кінця холодного сезону. Казали, що до весни залишиться стільки ж часу, скільки вже минуло, а отже, запаси слід економити.
Яке сьогодні офіційне свято в Україні: 24 січня
Сьогодні, 24 січня, в Україні відзначають День зовнішньої розвідки України. Це професійне свято працівників, які стоять на захисті державних інтересів, виявляючи загрози для країни та протидіючи діяльності ворожих спецслужб.Зовнішня розвідка України діє здебільшого «у тіні», а тому пересічні громадяни рідко знають про її досягнення. Проте саме невидимість і ефективність роботи цих фахівців свідчить про їхній високий професіоналізм. Цього дня вшановують сміливість, відданість і наполегливість працівників, які щодня виконують важливу, але водночас небезпечну місію задля захисту України та її суверенітету.
Про свято і традиції 23 січня можна прочитати тут.