Медіа Інформаційний Гід

Як зберігати дрова? 7 поширених помилок, яких слід уникати

Зберігати дрова в будинку слід тільки в тому разі, якщо вони були висушені на печі, Джерело: pexels.com

Мало що може бути кращим за тепле багаття в прохолодний вечір. Але затишна ніч у будинку або посиденьки біля багаття можуть швидко перетворитися на катастрофу, якщо ви не знаєте, як правильно зберігати дрова.

Це – запорука ідеального вогню і водночас захист від комах. MigNews перелічить кілька найпоширеніших помилок під час зберігання дров, яких слід уникати.

Як зберігати дрова: перемістіть їх подалі від будинку

Може бути заманливо розмістити дрова поруч із будинком, щоб до них був легкий доступ, але деревина приваблює комах і термітів. Ці шкідники можуть легко проникнути всередину, пошкодити сайдинг і завдати вам інших незручностей.

Зберігання дров поруч із будинком також може становити небезпеку пожежі. Хоча це не так зручно, дрова мають зберігатися на відстані кількох метрів від будинку.

Помилка 2: залишати дрова незакритими

Один із головних пріоритетів під час зберігання дров – переконатися, що вони залишаються сухими. Оскільки дрова зазвичай зберігаються на відкритому повітрі, не варто залишати їх просто під небом. Для ефективного сухого зберігання дрова мають перебувати в критому приміщенні або під брезентом, щоб захистити їх від дощу і снігу.

Вологі дрова важче розпалити, вони менше горять і дають менше тепла, а також виділяють більше диму, що може зіпсувати ваш затишний вечір біля багаття. Комахи також люблять жити у вологій деревині, що може призвести до появи небажаних гостей, якщо ви принесете дрова в будинок для розведення багаття.

Як зберігати дрова: перемістіть їх подалі від дерев

Оскільки зберігати дрова поруч із будинком не є можливим, наступне місце, яке ви виберете, може бути біля дерева, сараю або іншої будови у дворі. Однак це все одно може призвести до проблем із циркуляцією повітря.

Вони мають бути сухими, а це означає, що вони мають добре провітрюватися, пишуть експерти. Щоб це сталося, дрова мають перебувати на відкритому повітрі, а не поруч із чимось, що перешкоджає потоку повітря.

Помилка 4: зберігання просто на землі

Коли деревина лежить просто на землі, вона з більшою ймовірністю вбере зайву вологу, що призведе до появи плісняви, грибка і гниття. Крім того, у дровах можуть завестися шкідники.

Складіть дрова на бетонну поверхню або встановіть балки чи піддони, щоб підняти купу над землею. Це сприятиме правильному повітрообміну під деревиною.

Як зберігати дрова: не укладайте їх занадто щільно

Те, як ви складаєте дрова, не менш важливо, ніж те, де ви їх зберігаєте. Неправильне укладання може обмежити приплив повітря, що призведе до вогкості та цвілі.

Хоча ви, можливо, захочете скласти поліна впритул одне до одного, щоб максимально використати простір, дрова слід укладати нещільно, щоб між кожним шматком залишався невеликий зазор. Додатковий простір збереже дрова сухими, що збільшить час горіння і зменшить кількість диму.

Помилка 6: не використовуйте нову деревину

Як зберігати дрова? 7 поширених помилок, яких слід уникати
Спочатку беріть старі дрова, Джерело: pexels.com

Якщо ви завжди тягнетеся до свіжої деревини, ви ризикуєте зустрітися з колонією жуків. Зараження зазвичай відбувається в деревині, що пролежала занадто довго. Тому завжди використовуйте спочатку найстарішу деревину.

Складаючи в купу, кладіть найновіші шматки дерева на дно, щоб старі шматки було легше взяти.

Як зберігати дрова: не використовуйте пестициди

Оскільки однією з головних проблем неправильного зберігання дров є жучки, у вас може виникнути спокуса обробити дрова пестицидами. Однак це може бути небезпечно і непродуктивно.

Під час спалювання дров, оброблених пестицидами, у повітря виділяються токсичні пари, які можуть завдати шкоди вашому здоров’ю. Крім того, ви позбудетеся чудесного димного запаху багаття, який зазвичай видає палаюча деревина.

Пестициди також не завжди допомагають боротися із зараженням. Чому? Вони не проникають досить глибоко, щоб позбутися комах, які ховаються в дровах, а в деяких випадках можуть змусити їх заритися ще глибше.

Зазвичай довго миєте мікрохвильову піч? Тут ми ділилися порадами, як прискорити і спростити це завдання.

Вийти з мобільної версії сайту