Кожна людина може помилитися, в цьому немає нічого ганебного. Але важливо вчитися на своїх помилках і не робити їх у майбутньому знову. Це стосується і нашого письма/мовлення. Наприклад, деякі люди сумніваються, як пишеться уві сні чи увісні. Хтось упевнений, що разом, адже воно здається простішим варіантом на слух. Але не поспішайте з висновками.
MigNews хоче освіжити ваші шкільні знання з української мови і розповість, як же правильно писати ці слова.
Як пишеться уві сні чи увісні: разом чи окремо?
Той, хто пише їх окремо, має рацію. «Уві» – це прийменник. «Сні» – це іменник у місцевому відмінку (ви можете поставити запитання «на/у кому?», «на/у чому?»). Іменники з прийменниками пишуться окремо, тому єдиний правильний варіант написання – уві сні.
Те саме стосується і «на жаль». «На» – це прийменник. А «жаль» – це іменник. Їх варто писати роздільно.
Ще один приклад – «піді мною». «Піді» – це прийменник. «Мною» – це займенник, але і з ними прийменники пишуться окремо.
Приклади написання «Уві сні»
Погодьтеся, завжди легше запам’ятати (будь-яке) правило, коли бачиш приклади використання слів у мовленні. Адже наша мова – жива. Ми щодня використовуємо ті чи інші слова у своєму мовленні. Але, навіть якщо фраза «Уві сні» не здається вам часто вживаною, ви ж не хочете припуститися помилки, коли доведеться писати комусь (наприклад, подрузі) про те, що вам наснилося. Ось прості приклади:
- Мені наснилося, як уві сні я вмираю.
- Кажуть, багато великих творців бачать свої майбутні шедеври уві сні.
- Покладіть під подушку гребінець і скажіть: «Суджений, ряджений, причеши мене!». Уві сні ви побачите обличчя свого судженого.
- Якщо чоловік уві сні бачить себе вагітним – у його житті зовсім скоро відбудуться кардинальні зміни. І він морально готовий до них.
Не впевнені, як правильно писати «не має» чи «немає»? Ми допоможемо розібратися в цьому матеріалі.