Site icon Медіа Інформаційний Гід

Виїжаю, виїзджаю чи виїжджаю: як правильно пишеться слово?

Виїжаю, виїзджаю чи виїжджаю: як правильно пишеться слово?

Це слово здається простим, але в ньому багато хто припускається помилок, Джерело: pexels.com

Уявімо ситуацію. Ви закінчили свої справи на роботі й хочете написати другові, що залишаєте офісну будівлю і вирушаєте до нього додому. Як пишеться «виїжаю», «виїзджаю» чи «виїжджаю»? Чи буде помилкою, якщо ви оберете перший варіант? Або саме він правильний?

MigNews розуміє, що це слово ми використовуємо часто в нашій розмовній мові. Але на письмі з ним виникають труднощі. Пропонуємо розібратися в тонкощах правопису.

Як пишеться «виїжаю», «виїзджаю» чи «виїжджаю»

Давайте гарненько подумаємо, що взагалі таке – виїжджаю? Перед нами – дієслово недоконаного виду особової форми, 1 дієвідміни. Ми можемо поставити запитання до нього «що роблю?». Інфінітив буде – виїжджати.

Але чому ждж, а не здж? Згідно з правилами української мови, свистячий звук (з) перед шиплячими (у нашому випадку це дж) вимовляється як ждж (як парний йому шиплячий) і пишеться так само. Тобто писати потрібно виключно так – виїжджаю.

Значення слова «виїжджаю»

Згідно з тлумачним словником сучасної української мови, це дієслово означає дію, коли людина вирушає кудись або залишає місце свого проживання. У переносному значенні (і розмовному мовленні) воно вживається з «на кому» та «на чому» і означає, що хтось перекладає на іншого свої обов’язки.

Приклади вживання слів «виїжджаю» та «виїжджати»

А ви знали, як перекладається «Первый блин комом» українською? Спойлер: дослівний переклад неприпустимий.

Вийти з мобільної версії сайту