Білокачанна капуста, що належить до сімейства капустяних, витривала, смачна й універсальна. Це – врожайна і поживна культура, багата вітамінами, антиоксидантами і клітковиною. Її можна вживати в сирому або приготованому вигляді. І, звісно, вона чудово підходить для вирощування вдома. Однак є деякі правила та хитрощі, про які потрібно знати всім городникам. Хочете дізнатися, що зробити, щоб отримати гарний урожай білокачанної капусти?
MigNews поділиться з вами простими порадами з вирощування та догляду, які забезпечать вас найбільшою і найсмачнішою капустою.
Чому вигідно вирощувати капусту самостійно вдома?
Садівництво – це величезна праця. На це потрібні сили, ресурси і час. Потрібна мотивація та натхнення? Ось кілька переваг вирощування капусти на городі:
- Економія грошей. Вирощування власних овочів, таких як капуста, може значно скоротити витрати на покупки в магазині, особливо якщо ви плануєте вирощувати її у великих кількостях.
- Свіжість і якість. Домашня капуста буде набагато свіжішою, ніж та, що продається в магазинах. Ви зможете насолоджуватися смаком і поживною цінністю свіжих овочів.
- Контроль над процесом. Ви самі контролюєте, які добрива і пестициди використовувати, що дає змогу уникнути хімікатів і забезпечити більш екологічно чистий продукт.
- Задоволення від процесу. Вирощування рослин може бути захопливим і розслаблюючим хобі. Це чудовий спосіб провести час на свіжому повітрі та зайнятися фізичною активністю.
- Здорове харчування. Капуста – це корисний і поживний овоч, багатий на вітаміни та мінерали, пише Brown University Health. Вирощуючи її самостійно, ви можете легко включити її у свій раціон.
Що потрібно зробити, щоб отримати гарний урожай білокачанної капусти?
Щоб капуста добре росла у відкритому ґрунті, їй потрібно підібрати сонячне місце і не забувати регулярно поливати. Для отримання гарного врожаю дотримуйтесь таких рекомендацій:
- Перед посадкою в кожну лунку покладіть трохи перегною і столову ложку подрібненої на порошок яєчної шкаралупи.
- Також додайте чайну ложку гірчиці та суперфосфату – це допоможе захистити капусту від шкідників.
- Після цього полийте лунки гарячою водою, і щойно вона охолоне – можна пересаджувати.
- Добрива вносяться поетапно: через два тижні після посадки додайте азотне добриво (1 столова ложка на 10 літрів води), а ще через 15 днів – суперфосфат (2 столові ложки на ту ж кількість води).
Як правильно доглядати за капустою у відкритому ґрунті?

Правильний полив капусти – запорука багатого врожаю. Після пересадки капусти у відкритий ґрунт не поспішайте відразу її поливати – дайте їй 3-5 днів без вологи. Хвилюватися не варто: це піде тільки на користь. За таких умов рослина починає активно розвивати коріння, намагаючись дістати вологу із землі – саме цього ми і добиваємося.
Після цього переходьте до регулярного поливу. Капуста дуже любить воду: молоду розсаду достатньо поливати раз на чотири дні, а дорослі кущі – кожні 2-3 дні. При кожному поливі на одну рослину потрібно виливати по 2-3 літри води.
Дуже важливо регулярно перевіряти капусту і захищати її від шкідників. Наприклад, у травні молодій капусті можуть загрожувати не тільки слимаки, а й попелиці, равлики та капустянка. Один із найефективніших способів захистити рослини – зробити їхнє листя непривабливим для шкідників. Деревна зола прекрасно справляється з цим завданням. Просто щедро посипте ваші рослини золою, і шкідники втратять інтерес до капусти.
Не пропустіть. Нещодавно ми публікували календар для городника на травень 2025. Ось що потрібно садити у відкритий ґрунт.