Site icon Медіа Інформаційний Гід

Правопис слова «не можна» – разом чи окремо?

Правопис слова «не можна» – разом чи окремо?

Дізнайтеся, як правильно пишеться «не можна» або «неможна», Джерело: pexels.com

Навіть той, хто вважає, що знає всі правила української мови, може одного разу впасти в ступор і засумніватися, як правильно писати те чи інше слово. Це нормально. Наша мова жива, вона весь час розвивається, правила можуть змінюватися. Тож дуже важливо регулярно перечитувати норми, щоб переконатися, що у вашій мові та на письмі немає помилок. «Не можна» нерідко викликає подібні труднощі в українців. Хтось каже, що ми маємо писати виключно окремо (не можна): чи все ж таки «неможна» пишеться разом?

Де тут помилка? Чи обидва варіанти допустимі? MigNews розповість вам усе, що потрібно знати про правопис цих слів.

Як пишеться слово «не можна»: разом чи окремо?

Ми радимо завжди звертати увагу на те, до якої частини мови належить те чи інше слово. Це спростить вам завдання і допоможе згадати правила. Отже, «не можна» – що це? Перед нами – незмінюваний присудковий прислівник «можна» і частка «не». Дуже часто вони являють собою частину складеного дієслівного присудка (не можна робити, не можна дивитися тощо – невизначена форма дієслова і допоміжне слово).

В українській мові «не» пишеться з прислівниками окремо, якщо вони є частиною присудка. У цю категорію і потрапляє наше «не можна». Тож запам’ятайте: ми пишемо ці слова окремо.

Коли ми пишемо все-таки «неможна»

Якщо ви раптом натрапили на слово «неможна» в словнику або книзі, то не лякайтеся. Це не виняток із правил, і не помилка. Перед нами – не прислівник, а прикметник «немóжний» у жіночому роді в короткій формі, який означає безсилу людину. Наприклад: «А на що ти розраховував? Я вже зовсім неможна жінка, дрова рубати не можу».

Приклади вживання «не можна» в українській мові

У слові «на протязі» також часто припускаються помилки. Дізнайтеся, як писати «на протязі» чи все-таки «протягом».

Вийти з мобільної версії сайту