Немає у світі людини, яка б не хотіла прочитати або почути передбачення на 2025 рік. Що обіцяє нам цей рік? Чи буде він вдалим? Хоча для того, щоб отримати цю інформацію, багато хто звертається до медіумів і астрологів, ми пропонуємо дещо незвичайне – зазирнути в минуле. Точніше, дізнатися, яким бачили майбутнє люди в 1925 році.
Саме тоді британський інженер і винахідник Арчибальд Монтгомері Лоу опублікував список своїх передбачень на найближчі 100 років під назвою «Майбутнє». Деякі з передбачень уже збулися. Інші – не дуже. Звісно, у нас є ще цілий рік, щоб побачити, чи виправдаються його очікування. MigNews розповість, що саме побачив учений у своєму майбутньому та нашому з вами сьогоденні.
Ким був Арчибальд Монтгомері Лоу?
Лоу був інженером-консультантом, фізиком і винахідником. Його часто називають «батьком радіосистем наведення» за його ранні дослідження в галузі безпілотних літальних апаратів і керованої зброї. Згідно з кількома газетними публікаціями того часу, його робота в галузі зброї стала причиною двох замахів на нього з боку Німеччини в 1914 році.
Хоча сьогодні Лоу не дуже відомий, свого часу він часто виступав із лекціями та інтерв’ю в газетах, розповідаючи про свої думки з різних питань – від спіритизму до рівня шуму в лондонських поїздах метро.
Його часто відхиляли колеги-науковці, але він був більше зацікавлений у спілкуванні зі звичайними людьми. За своє життя він написав 40 книг, деякі з яких були науково-фантастичними. І всі вони були націлені на масовий ринок.
«Академічна аудиторія його не дуже любила. Він використовував термін «професор» і застосовував його до себе, але насправді він ніколи не мав академічної освіти і ніколи, ніколи не викладав як професор», – каже дослідниця Джен Болдуін.
«Це викликало негативну реакцію з боку інших науковців та його колег. Але він справді був націлений на те, щоб зробити науку і технології доступними для широких мас».
Передбачення на 2025 рік від Арчибальда Лоу
Згідно з різними газетними статтями, знайденими Findmypast, Лоу передбачав, що люди майбутнього дізнаватимуться новини вдома через «гучномовець» і що «телевізійна машина замінить фотопапір».
Деякі експериментальні телевізійні технології існували вже в 1920-х роках. Але минуло кілька десятиліть, перш ніж вони увійшли в ужиток.
Лоу сам був частиною цього прогресу. У 1914 році він розробив ранній провісник того, що мало стати телебаченням, який він назвав «Телевіста». Але перш ніж він зміг довести справу до кінця, почалася Перша світова війна.
«Одна з речей, з якою він боровся, – це завершення проєктів», – каже Болдуін. «Він доводив проєкт до прототипу, а потім, висловлюючись сучасною мовою, просто приходив у захват від наступного яскравого, блискучого об’єкта. І він так і не зміг довести справу до комерціалізації або фінансового успіху».
Він також передбачив, що до 2025 року в усіх будуть «автоматичні телефони», які будуть «щоразу правильно набирати номер».
«Вітер і припливи будуть використовуватися на благо людини», – сказав він, мабуть, пророкуючи зростаючу сферу використання енергії морського вітру.
Він також сказав, що до 2025 року людей будуть «оперативно» будити щоранку – «імовірно, о дев’ятій тридцять» – за допомогою «радіобудильника». «Він точно був людиною, яка випередила свій час», – вважає Болдуін. «Деякі з його передбачень виявилися дуже точними».
Що ще він побачив? Він уявляв, що люди майбутнього носитимуть суцільні фетрові костюми та відповідні капелюхи, а також щодня робитимуть ранковий масаж за допомогою «радіосвітлолікування».
У кінотеатрах, за його словами, на одному екрані одночасно демонструватимуть десятки фільмів, а глядачі використовуватимуть спеціальні окуляри, щоб вибрати потрібний.
Чи зміг би вчений жити у 2025?
Болдуін каже, що їй подобається уявляти, як Лоу процвітатиме тут, у майбутньому, про яке він так часто думав.
«Я думаю, що спочатку він, імовірно, був би вражений чимось на кшталт Інтернету», – каже вона. «Я думаю, що це здивування тривало б лише секунду. Він би занурився в себе і побачив, які можливості відкривають перед нами технології. Я можу уявити його як активного учасника Вікіпедії».
Незважаючи на те, що свого часу Лоу був ексцентричним улюбленцем преси, після його смерті 1956 року, за словами Болдвін, він «просто зник з радарів».
«Люди просто забувають про нього, вірно? Але ж є сотні і сотні таких людей, як він, з подібними історіями», – каже вона.
«Сьогодні у нас є можливість, натиснувши всього кілька кнопок, зайти в ці історичні записи, в ці історичні газети і розповісти ці історії. Будь-хто може це зробити. І це одна з найкращих сторін».
Якщо ми не вгамували ваш голод у пізнанні свого майбутнього, пропонуємо дізнатися, що з вами станеться, згідно з прогнозами астрологів.