Site icon Медіа Інформаційний Гід

Масниця 2025: коли Україна відзначатиме традиційне слов’янське свято

Масниця 2025: коли Україна відзначатиме традиційне слов'янське свято

Коли Масляна у 2025 році в Україні, Джерело: freepik.com

Напевно, немає в нашій країні людини, яка б не знала, що таке Масниця. Для багатьох сімей це свято вважається важливим, а традиції передаються з покоління в покоління. Дата, звісно, з року в рік змінюється. Тому вам напевно буде цікаво дізнатися, коли буде Масниця в 2025 і як Україна зазвичай відзначає прощання із зимою.

MigNews поділиться з вами датою, а також цікавими фактами про свято і традиції, про які ви могли ще не знати.

Коли буде Масниця 2025: у які дні Україна святкуватиме

Нагадаємо, Масницю відзначають перед Великим постом протягом тижня. Цього року вона припадає на 24 лютого – 2 березня.

Що взагалі таке Масниця і чому ми її святкуємо?

Масниця – це улюблене багатьма слов’янське свято, яке символізує закінчення зими та настання весни. Мало хто здогадується, що спочатку це було язичницьке свято. А потім його змінила Православна церква.

Наші пращури вважали дуже важливим проводити зиму і зустрічати весну (потепління та оновлення) з пишними гуляннями, пише Park kyiv rus. До того ж Масниця давала і дає можливість наїстися від душі перед початком суворого посту.

Українці шанують традиції своїх предків і дотримуються багатьох традицій, пов’язаних із Масницею: спалювання опудал, катання на санчатах і стрибки через багаття. Крім того, у стародавні часи українці часто залишали вдома в кутку вареники з сиром, млинці та масло на ніч, щоб духи предків теж не залишалися голодними. Звісно, традиції на Масницю стали більш сучасними і більше відповідають нашому нинішньому укладу життя.

Традиції та як святкувати Масницю у 2025 році

Найголовніше правило – зустрічати весну голосно і весело. Є повір’я, що чим яскравіше ви проведете Масницю, тим краще складеться ваш рік. Звісно, як і під час інших свят заборонено сваритися та лихословити. Забудьте про дієти в цей період: готуйте і пригощайте не тільки близьких, а й гостей.

Масниця у багатьох з нас асоціюється з млинцями. І це невипадково! Адже вони за своєю формою нагадують сонце – символ весни. Але насправді мало хто здогадується, що більш традиційною стравою під час Масниці у наших пращурів були вареники з сиром.

У різних містах України протягом тижня проводяться ярмарки, фестивалі та цікаві концерти, де можна насолодитися не тільки українською музикою, а й скуштувати найрізноманітніші традиційні страви Масниці. Але навіть якщо ви живете в маленькому місті, де немає розважальних програм, ви можете весело провести Масницю зі своїми друзями і сім’єю, готуючи і насолоджуючись смачними стравами.

Раніше ми розповідали про те, коли буде Великдень 2025 року в Україні. Тут ви дізнаєтеся точну дату.

Вийти з мобільної версії сайту