Site icon Медіа Інформаційний Гід

Превентивне відключення світла. Що це таке і як воно працює?

Що таке превентивне відключення світла і як воно працює?

Що таке превентивне відключення світла і як воно працює? Джерело: РБК Україна.

Превентивні відключення електроенергії стали важливою складовою енергетичної стратегії України під час війни. Генеральний директор Yasno Сергій Коваленко пояснив в своєму аккаунті Facebook, що ця міра допомагає захистити енергетичну систему від критичних перевантажень і можливих пошкоджень, пише MigNews.

Енергетична мережа складається з численних послідовно з’єднаних енергооб’єктів. Якщо одна з цих ланок виходить з ладу, це призводить до знеструмлення певної ділянки споживачів. Водночас, на об’єкті генерації чи підстанції виникає ризик короткого замикання через надлишок електроенергії, який може спричинити займання обладнання та дорогі пошкодження.

Щоб уникнути таких проблем, на електростанціях знижують виробництво електроенергії. Раніше в цьому допомагали теплоелектростанції (ТЕС/ТЕЦ), які могли швидко змінювати обсяги генерації. Проте, внаслідок обстрілів влітку теплові об’єкти зазнали значних пошкоджень, і зараз часто доводиться маневрувати за рахунок інших об’єктів, не завжди оптимально підходящих для цього.

Коваленко наголошує :

Ми вибираємо між кількома годинами без електропостачання чи місяцями дефіциту, якщо станція буде пошкоджена.

Після запуску енергоблоку також потрібен час для набору потужності, тому повернення електроенергії не завжди може відбутися негайно, як би цього хотілося. У поточних умовах війни обмеження електропостачання триватимуть стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпечити стабільну роботу мережі та зменшити ризики.

Це дозволяє зберегти працездатність енергетичної системи й підвищити надійність постачання у довгостроковій перспективі, що є надзвичайно важливим для країни під час війни.

Сьогодні стало відомо, що двом містам України загрожує блекаут. Дізнайтесь, де взимку буде найскладніше.

Вийти з мобільної версії сайту